Arkadaşlarla Oynanabilecek Korku Oyunları

Ana sayfaİncelemelerOyun İncelemeleriArkadaşlarla Oynanabilecek Korku Oyunları

Merhabalar, sizlere arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz korku oyunları tavsiyelerinde bulunmak istiyorum. Bazen rekabetçi oyunlar yorucu gelmeye başladığında ya da sinirimizi bozduğunda arkadaşlarımızla vakit geçirmek için çeşitli oyunlar arayabiliriz, korku oyunları da bu oyunlar arasında önemli bir yer tuttuğunu düşünüyorum, bu serimizin ilk yazısında sizlere arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz korku oyunları tavsiyesinde bulunacağım. Rehberimiz sizlerden gelen yorumlar ve gösterdiğiniz ilgi eşliğinde zamanla genişleyerek daha çeşitli ve daha kapsamlı bir rehber haline dönüşecek. Dilerseniz “Arkadaşlarla Oynanabilecek Korku Oyunları” isimli yazımızı aşağıdan takip etmeye başlayabilirsiniz.


1- DEAD BY DAYLIGHT

Oyunun Steam Sayfası:

Dead by Daylight Steam

Oyunun Hikayesi:

Oyunda her karakter ve her kurbanın ayrı ayrı hikayesi bulunmakta, katiller genelde başına gelen kötü olaylar sonucunda kara ruh tarafından kendisine hizmet etmek üzere ölümden döndürülüyor, hayatta kalanlarda ise genel olarak filmlere benzer olarak bir anda kaybolup gözünü bambaşka bir yerde açan kişi şeklinde hikayeleri bulunmakta. 

Yorumum:

Oyunu tek başınıza diğer insanlarla eşleşmeli olarak, arkadaşlarınızla birlikte 4 hayatta kalan 1 katil olarak veya direkt 4 hayatta kalan olarak oynayabiliyorsunuz, Dead by Daylight’ta amacınız katil olarak 4 hayatta kalanı kaçmadan yakalayarak kara ruha kurban etmek iken hayatta kalan olarak 5 jeneratörü aktif ederek kapıyı açıp oradan kaçmak olacak. Oyun tek başınıza bile oldukça zevkli fakat bir süre sonra aynı rutin şeyleri yapmaya başlayınca sıkabilir, arkadaşlarınızla oynarsanız arada sırada girerek kendi aranızda oldukça eğlenebileceğiniz bir oyundur. Oyunda çok sayıda katil ve hayatta kalan var ve hepsinin ayrı ayrı özellikleri var bu durum oyunun sizi amaçsız bırakmamasını sağlıyor. Bu tarz online korku oyunlarını seviyor ve arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Kim bilir belki aradığınız oyun budur ve başka bir oyun oynamaya ihtiyaç duymazsınız. 😈  

Oyundan Kareler: 


2- PACIFY

Oyunun Steam Sayfası:

Pacify Steam

Oyunun Hikayesi:

Oyunda PAH Inc. isimli şirketten yüksek maaşla bir iş teklifi alıyorsunuz, bu işin tehlikesi bulunmadığı söylense de bir komisyoncunun satışa çıkarabilmesi için eski perili olduğu söylenen bir evde araştırma yaparak bu söylentinin yersiz olduğunu kanıtlamak. Sizde maaşın yüksek olması sebebiyle işi kabul ediyorsunuz.

Yorumum:

Oyun tek kişi ile oynanabilse de arkadaşlarınızla oldukça keyifli olacaktır, en fazla 4 kişiye kadar destekleyen oyunda ister arkadaşınıza karşı, ister arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz. Amacınız kızın görüş alanına girmeden kanıtları toplamak, kızı sakinleştirmekle ilgili ipuçlarını bulmak ve anahtarları, oyuncak bebekleri, odunları ve kibritleri size yardımcı olabilmesi için kullanmak. Sürekli oynanacak bir oyun olmasa da arkadaşlarınızla birlikte toplandığınızda özellikle akşam ve gece saatlerinde korkmak isterseniz ve bu tarz online korku oyunlarını seviyorsanız denemenizi tavsiye edeceğim bir oyun.

Oyundan Kareler: 


3- NO MORE ROOM IN HELL

Oyunun Steam Sayfası:

No More Room in Hell Steam

Oyunun Hikayesi:

Oyunun adından da anlaşılacağı gibi, “Cehennemde yer kalmadıysa, ölüler yer yüzünde yürüyecek” alıntısından yola çıkılarak yapılmış bir oyun. Net bir hikaye olmasa da oyunun hikayesi zombi film ve dizilerine benzer şekilde zombilere yakalanmadan kurtulmak amaçlı bir hikaye.

Yorumum:

Oyun 8 kişiye kadar destekli olduğu için önerebileceğim bir oyun olup oldukça gerçekçidir. Gerçekçilikten kastım oyunda sağlık göstergesi, nişangah gibi hud özellikleri bulunmuyor, merminiz fazlasıyla kısıtlı. Oyun Steam’da ücretsizdir, hayatta kalmak için yeterince zorlanmak istiyorsanız ve bu tarz arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz online korku oyunlarını seviyorsanız bu oyunu denemelisiniz.

Oyundan Kareler: 


4- CRY OF FEAR

Oyunun Steam Sayfası:

Cry of Fear Steam

Oyunun Hikayesi:

Oyun soğuk bir İskandinav gecesinde geçiyor, Simon isimli karakteri yönetiyorsunuz ve karakteriniz bir tren kazası sonrası bu şehirde zombilerin içine gözlerini açıyor, Simon bulmacaları çözerek ve zombileri öldürerek yoluna devam etmesi gerekiyor.

Yorumum:

Oyun ilk olarak Half Life modu olarak çıkmış ve sonrasında ayrı bir oyun olmuştur bu sebeple grafikleri ve oynanış hissiyatı biraz zayıf fakat 4 arkadaşa kadar birlikte girebileceğiniz Cry of Fear’ın atmosferi sizi ve arkadaşlarınızı korkutmaya yetecektir. Oyun Steam’da ücretsiz olduğu için bu tarz online korku oyunlarını seviyorsanız arkadaşlarınızla birlikte şans verebilirsiniz.

Oyundan Kareler: 


5- PHASMOBHOBIAArkadaşlarınızla Birlikte Vakit Geçirebileceğiniz Korku Oyunları Phasmophobia

Oyunun Steam Sayfası:

Phasmophobia Steam

Oyunun Hikayesi:

Oyunda arkadaşlarınız ve siz hayalet avcılarısınız ve haritada çeşitli zorluk ve büyüklükte işler bulunuyor, bu işlerden birisini kabul ederek o konumdaki hayaletin türünü keşfedip çeşitli görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Yorumum:

Oyunu tek başınıza ya da arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz, arkadaşlarla birlikte oynamak oldukça keyifli oluyor, oyunda ses komutları aktif olması ve hayaletin sizin komutlarınıza göre eylem gerçekleştirmesi gerilimi oldukça yükseltiyor. Phasmobhobia’nın geliştiricileri oyuna yeteri kadar ilgi gösterir ve güncellemeler getirmeye devam ederlerse uzunca bir süre keyif alınacak bir oyun. Steam’da indirimsiz 23 TL gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip olması oyunu burada gönül rahatlığıyla önermeme yardımcı oluyor.

NOT: Oyunu kesinlikle alıp oynamalısınız. :mrgreen:  

Oyundan Kareler: Yazar Hakkında
Toplam 93 yazı
Yusuf Kelebek
Yusuf Kelebek
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara