Counter-Strike Global Offensive Son Güncelleme ile Birlikte Botları Kaldırdı

Counter-Strike: Global Offensive Son Güncelleme ile Birlikte Botları Kaldırdı

Elveda Bot Joe, Elveda Bot Vladmir…


Geçtiğimiz günlerde gelen son güncelleme ile birlikte Counter-Strike: Global Offensive rekabetçi modundan botları kaldırdı. Normalde oyundan çıkan veya takım arkadaşları tarafından atılan oyuncunun yerini botlar alıyordu fakat artık eksik takım üyesinin yerini bot alamayacak ve takım eksik kişi sayısı ile oyuna devam edecek.


Botların Kaldırılması İyi mi Yoksa Kötü mü Oldu?

Counter-Strike Global Offensive Son Güncelleme ile Birlikte Botları Kaldırdı

Valve’in zaten botlarla ilgili bir iyileştirme çalışması yürüttüğünü biliyorduk fakat botların kaldırılması benim beklemediğim bir durum oldu. Diğer taraftan oyuncu topluluğunun görüşlerine bakacak olursak kendileri bu güncellemeden memnun görünüyorlar. Bot komutlarında ki karışıklıklar, botların yerdeki C4’ü alıp düşmanın üzerine doğru koşup C4’ü düşürmesi gibi sorunlar ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca bazı durumlarda takımdaki zayıf oyuncunun atılıp, takımdaki iyi bir oyuncunun öldüğünde botun kontrolünü alması gibi durumların da önüne geçilmek istenmiş gibi görülüyor.


Botları Tekrar Görebilecek miyiz?

Counter-Strike Global Offensive Son Güncelleme ile Birlikte Botları Kaldırdı

Botları ilerleyen zamanlarda tekrar görebilmemiz mümkün. Valve gerekli yapay zeka iyileştirmelerini yaptığı taktirde botların oyuna tekrardan eklenmesini bekliyorum. Daha öncesinde Negev ve R8’in rekabetçi modundan kaldırılması ve iyileştirme yapıldıktan sonra tekrar getirilmesi buna bir örnek oluşturuyor. Bu kaldırma işleminin kalıcı veya geçici olduğunu önümüzdeki aylarda göreceğiz.


Bu yazılarımızı incelediniz mi ?

Yazar Hakkında
Toplam 2 yazı
Ahmet EROL
Ahmet EROL
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara