Twitch Prime Rehberi

Twitch Prime Rehberi

Ana sayfaRehberlerDiğer RehberlerTwitch Prime Rehberi


Twitch Prime rehberimize hoşgeldiniz, rehberimiz aslında eski bir rehber olsa da artık Amazon Prime’nin Türkiye’ye açılması ile bu konuyu yeniden ele alarak size son sistem değişikliğinden bahsetmek istedim. Amazon Prime üyeliği alarak diğer tüm avantajlarından faydalandığınız gibi Twitch Prime avantajını da elde etmiş oluyorsunuz ki bu da rehberdeki güncellemenin ana sebebi diyebiliriz. Twitch Prime’a (Prime Gaming) nasıl ilk ay ücretsiz sahip olabileceğinizi ve ne gibi avantajlar sağladığını yazımızın ilerleyen bölümlerinden takip edebilirsiniz. (Amazon Prime’ın sağladığı diğer tüm avantajlar için bir sonraki yazımızı bekleyebilirsiniz.)

NOT: Twitch Prime’ın ismi değişerek yeni adı Prime Gaming oldu fakat uzun zamandır Twitch Prime olarak bilindiği için rehberde bir süre daha bu şekilde kullanmak istiyorum.

Amazon Prime ülkemiz için oldukça uygun fiyata hizmet vermeye başladı şöyle ki;

İlk 30 gün boyunca tamamen ücretsiz olarak Amazon Prime’nin tüm avantajlarından (Twitch Prime ‘Prime Gaming’ dahil) faydalandıktan sonra diğer aylar sadece ₺7,90 gibi bir fiyata üyeliğinizi devam ettirebiliyorsunuz. Oldukça bütçe dostu olan bu sistem sayesinde hem Amazon Prime’ın tüm avantajlarından faydalanacaksınız (Ücretsiz Kargo, Prime Video vs.) hem de Twitch Prime (Prime Gaming) sayesinde ücretsiz oyun, sevdiğiniz bir kanala abonelik, birçok oyunda ücretsiz içerik gibi avantajlardan oldukça uygun fiyata faydalanacaksınız. Şahsi fikrimi belirtmek isterim ki böyle bir hizmetin bu kadar uygun fiyata sunulması harika bir hizmet fakat ileride zam gelebileceği düşüncesinden kurtulamıyorum 🙂

Twitch Prime’ın Avantajları


  • Reklamsız yayın keyfi.
  • Ücretsiz 30 günde 1 adet Kanal Aboneliği ve bununla birlikte üyelere özel sohbete katılabilme, özel ifadeleri kullanabilme, rozetler ve üyelere özel çekilişlere katılma gibi bir çok avantaj.
  • Ücretsiz oyun ve oyun içerikleri.
  • Sadece Twitch Prime (Prime Gaming) ve Turbo üyelerine özel KappaHD, ScaredyCat ve birçok diğer ifadeye erişim.
  • Panelden istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz geniş sohbet rengi seçenekleri. 
  • Prime sohbet rozeti.
  • Twitch Hediye Sandığı aracılığıyla topluluktaki diğer kişilere hediye edebileceğiniz, uygun oyun içi içeriklerin üç adede kadar ek kopyasını alın.

Peki Twitch Prime nasıl alınır? 

Not: Resimli anlatım kısa süre içerisinde eklenecektir.


1. Adım:

Amazon sitesine üye girişi yaptıktan ya da kayıt işlemini tamamladıktan sonra buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidin.


2. Adım:

Gelen sayfada “30 Gün Ücretsiz Dene” butonuna tıklayın.


3. Adım:

Bu kısımda kart bilgilerinizi girmenizi isteyecek, 30 günlük deneme üyeliği içinde bilgilerinizi mecbur girmeniz gerekiyor. (Daha sonra Prime üyeliğini sonlandırıp kart bilgilerinizi silebiliyorsunuz ve bir sonraki ay üyelik otomatik olarak yenilenmemiş oluyor.


4. Adım:

Daha sonra sizden adres bilginizi isteyecektir, adres bilgilerinizi doğru olarak girerek ilerlemeye devam edin.


5. Adım:

Burada ödeme yöntemi seçeceksiniz, 3. Adım’da girdiğiniz kartı seçerek devam edebilirsiniz.


6. Adım:

Karşınıza onay ekranı gelecek burada “30 gün ücretsiz denemenizi başlatın, daha sonra ödeyin” seçeneğine tıklayarak aboneliğinizi başlatın.


7. Adım:

Bu aşamada buraya tıklayarak Amazon ve Twitch hesaplarını ilişkilendirerek Twitch Prime (Prime Gaming) aboneliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.


Prime Video İptal Etme


Twitch Prime’niz (Prime Gaming) aktif olduktan sonra 30 gün ücretsiz kullanım hakkınız olacaktır fakat bu hakkınız tamamlandığında üyeliğiniz devam etsin istemiyorsanız aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekmektedir.


1. Adım:

Buraya tıklayarak Amazon Prime hesabınıza gidin.


2. Adım:

Sağ üstteki üyelik kısmına tıklayın ve “Yenilenmeden önce bana hatırlat” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek size üyeliğinizin bitimine 3 gün kala mesaj gönderecek.


3. Adım:

Üyeliğinizin bitiminin son günlerinde buraya tıklayarak “Ödemeleriniz” sayfasına gidin ve kartınızın yanındaki ok işaretine tıklayarak “Kaldır” butonuna tıklayın. Bu aşama ile birlikte artık üyeliğiniz yenilenmeyecektir. Henüz Amazon Prime üyeliğinizin ilk günlerinde bu işlemi yaparsanız kayıtlı kart bilgileri bulunamadığından üyeliğiniz durdurulabilir.


Bu yazılarımızı incelediniz mi ?

Yazar Hakkında
Toplam 93 yazı
Yusuf Kelebek
Yusuf Kelebek
Şunlar da ilginizi çekebilir
Yorumlar (1 Yorum)
iLozZedx
iLozZedx Cevapla
- 19:45

Bedava Twitch Prime ile abone olamıyorum Prime Aboneliği Alınamaz Yazıyor hiçbir kanalada önceden abone olmadım yani abone hakkımı kullanmadım 1 hafta sonramı olabilecem biri söyleyebilirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×

Bir Şeyler Ara